magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Pracovisko romistiky Štátneho pedagogického ústavu otvorili v Košiciach
@ Aktuálne -> Školstvo      Oct 12 2005 - 10:09 GMT
(TASR) - Pracovisko romistiky Štátneho pedagogického ústavu otvorili v priestoroch Súkromného gymnázia na Galaktickej ulici v Košiciach.

Gymnázium je pilotnou školou národného projektu Zvýšenie kvalifikačného potenciálu príslušníkov rómskej komunity prostredníctvom nového študijného zamerania romistika na stredných školách.

Ako informovala riaditeľka gymnázia Anna Koptová cieľom tímu pedagógov a odborníkov je pripraviť učebné plány, osnovy a učebnice, vrátane pravidiel rómskeho pravopisu, slovníka, rómskych dejín, slovníka rómskej literatúry.

Cieľom projektu, ktorý potrvá do roku 2010, je, aby romistika mohla byť riadnym učebným a maturitným predmetom. Už v tomto školskom roku by z tohto predmetu mali pokusne maturovať na Strednej umeleckej škole na Exnárovej ulici v Košiciach a o rok neskôr na Súkromnom gymnáziu na Galaktickej ulici.

Projekt financuje Ministerstvo školstva SR a Európsky sociálny fond.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk