magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Poslanci budú diskutovať o privatizácií letísk v Bratislave a Košiciach
@ Aktuálne -> Politika      Jan 20 2006 - 15:34 GMT
(TASR) - O privatizácii letísk v Bratislave a Košiciach budú dnes diskutovať poslanci. Pod zvolanie schôdze sa podpísalo 30 opozičných a nezávislých poslancov.

Žiadajú, aby vláda zastavila proces privatizácie majetkových účastí na podnikaní letiskových spoločností Letisko Milana Rastislava Štefánika - Airport Bratislava, a. s., a Letisko Košice - Airport Košice, a. s. Zákonodarcovia chcú, aby kabinet predložil komplexnú analýzu budúceho rozvoja letísk v týchto dvoch mestách, vrátane zdôvodnenia nevyhnutnosti a navrhovaného spôsobu privatizácie.

Koaličná rada vo štvrtok rozhodla, že dvaja uchádzači o 66-% podiely v bratislavskom a košickom letisku, ktorí predložili najvyššie ponuky, budú mať možnosť vylepšiť ich v rámci užšej súťaže.

Minister dopravy, pôšt a telekomunikácií Pavol Prokopovič už požiadal privatizačnú komisiu, aby čo najrýchlejšie zasadla a vyzvala oboch uchádzačov o predloženie dodatočnej ponuky.

Dve najvyššie ponuky v tendri na privatizáciu 66-% podielov letísk podalo konzorcium TwoOne pozostávajúce z viedenského letiska Schwechat, rakúskej Raiffeisen Zentral Bank AG a finančnej skupiny Penta, a konzorcium vedené španielskou spoločnosťou Abertis.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk