magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Parlament bude rokovať o privatizácii letísk v utorok
@ Aktuálne -> Politika      Jan 23 2006 - 09:22 GMT
(TASR) - O privatizácii bratislavského a košického letiska bude Národná rada SR rokovať 24. januára. Rozhodol o tom v piatok minulý týždeň predseda parlamentu Pavol Hrušovský na žiadosť 33 poslancov, ktorí chcú zastaviť privatizáciu letísk.

Poslanci sa mali zaoberať privatizáciou v piatok, ale iniciátori schôdze stiahli tento jediný bod rokovania z programu pre tragickú nehodu vojenského lietadla a predseda parlamentu schôdzu ukončil.

Na pôde parlamentu chce opozícia diskutovať o predaji 66-% podielu v bratislavskom a košickom letisku a uznesením NR SR požiadať vládu, aby zastavila proces privatizácie. Opozícia je zásadne proti privatizovaniu letísk a celý proces označila za netransparentný. Zároveň chce, aby poslanci uznesením požiadali vládu o predloženie komplexnej analýzy budúceho rozvoja oboch letísk, ktorá by mala obsahovať aj zdôvodnenie nevyhnutnosti privatizácie a návrhy jej spôsobov.

Na Koaličnej rade sa lídri vládnej trojky dohodli na druhom kole tendra. Dvaja najúspešnejší uchádzači o kúpu podielov v letiskách budú mať možnosť vylepšiť ich v rámci užšej súťaže. Privatizačná komisia odporučila ako najlepšiu ponuku z medzinárodného tendra konzorcium TwoOne pozostávajúce z viedenského letiska Schwechat, rakúskej Raiffeisen Zentral Bank AG a slovenskej finančnej skupiny Penta. Druhú najlepšiu ponuku predložilo konzorcium vedené španielskou spoločnosťou Abertis.

Posledné slovo pri určení víťaza medzinárodného tendra, teda investora, ktorý získa 66 % akcií bratislavského a 66 % akcií košického letiska, má vláda SR.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk