magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Vláda schválila investora pre bratislavské i košické letisko
@ Aktuálne -> Politika      Feb 01 2006 - 16:56 GMT
(TASR) - Vláda SR schválila konzorcium TwoOne za investora pre bratislavské aj košické letisko.

Vyplýva to z návrhov na vydanie rozhodnutia o privatizácii časti majetkovej účasti štátu na podnikaní spoločnosti Letisko M.R.Štefánika - Airport Bratislava, a. s. (BTS) so sídlom v Bratislave a spoločnosti Letisko Košice - Airport Košice, a. s., so sídlom v Košiciach, ktoré vláda dnes schválila.

Investor získa 66-% podiely v letiskách Bratislava a Košice. Základné imanie spoločnosti Letisko M.R.Štefánika – Airport Bratislava, a. s., (BTS) k 31. októbru 2005 je 6,710 miliardy Sk. Kúpna cena predstavuje 6 miliárd Sk a dodatočná kúpna cena 4,52 miliardy Sk. Celková menovitá hodnota 66-% podielu na základnom imaní spoločnosti, určeného na priamy predaj, k 31. októbru 2005 je 4,428 miliardy Sk.

Základné imanie spoločnosti Letisko Košice – Airport Košice, a. s., k 30. septembru 2005 je 2,283 miliardy Sk. Celková menovitá hodnota 66-% podielu na základnom imaní spoločnosti, určeného na priamy predaj, k 30. septembru 2005 je 1,507 miliardy Sk. Kúpna cena za letisko Košice je 900 miliónov Sk.

V rozhodnutiach o privatizácii 66-% podielov letísk Bratislava a Košice sa uvádza, že kupujúci je povinný zaplatiť 30 % kúpnej ceny priamo na účet predávajúceho čo najskôr po dni podpisu Zmluvy o kúpe akcií, najneskôr však v deň uplynutia, t.j. v 20. pracovný deň nasledujúci po dni podpisu Zmluvy o kúpe akcií alebo ktorýkoľvek iný zmluvnými stranami dohodnutý deň, do ktorého musia byť splnené vybraté odkladacie podmienky.

Kupujúci je ďalej povinný vložiť 70 % kúpnej ceny na správcovský účet najneskôr v 10. pracovný deň po dni splnenia všetkých alebo vzdania sa nesplnených odkladacích podmienok príslušnou zmluvnou stranou. Správca bude povinný ihneď po tom, ako dostane spoločné písomné potvrdenie potvrdzujúce prevod akcií na kupujúceho, previesť kúpnu cenu na účet predávajúceho.

Podľa Dodatku č. 1 k Zmluve o kúpe akcií musí kupujúci zaplatiť dodatočnú kúpnu cenu na účet predávajúceho najneskôr do 15. augusta 2006. Zároveň je povinný poskytnúť predávajúcemu bankovú záruku. Poskytnutie tejto bankovej záruky je jedna z odkladacích podmienok.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk