magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Podpisy pod petíciu za registrované partnerstvo zbierali v Košiciach mladí ľudia
@ Aktuálne -> Rôzne      Feb 02 2006 - 12:53 GMT
(TASR) - Približne 150 podpisov pod petíciu za registrované partnerstvo homosexuálov a lesbičiek nazbierali dnes za štyri hodiny v uliciach Košíc aktivisti košického klubu Mladej sociálnej demokracie.

Podľa predsedu klubu Roberta Sedláka viac pochopenia pre petíciu ukázali mladí ľudia, prevažne muži. Oslovení starší Košičania reagovali skôr podráždene a niektorí aj slovne napádali aktivistov.

Medzi staršou generáciou však boli aj výnimky, ľudia, ktorí petíciu podporili. Jedna košická dôchodkyňa uviedla, že by mali byť takého partnerstvá registrované hlavne z ekonomických dôvodov. "Ak žijú dvaja spolu, nahonobia si nejaký majetok a jednému sa niečo stane, druhý ostane potom ukrátený. Nech to bude tak, ako v manželstve. Oni predsa za to nemôžu, čo sa im stalo, že majú radi rovnaké pohlavie," dodala.

Mladí sociálni demokrati sa pridali ako prví k petícii, ktorá je súčasťou Iniciatívy Inakosť. Tá začala v januári 2006 a potrvá celý rok. Cieľom je apelovať na vládu a parlament, aby prijali zákon, umožňujúci životné partnerstvo dvoch osôb rovnakého pohlavia.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606