magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košická pravica podporí Knapíka vo voľbách na primátora mesta
@ Aktuálne -> Politika      Feb 02 2006 - 18:54 GMT
(TASR) - Košická organizácia SDKÚ-DS podporí v doplňovacích voľbách na primátora, ktoré budú 8. apríla, kandidáta KDH a zastupujúceho primátora Františka Knapíka. Zástupcovia oboch pravicových strán podpísali dnes zmluvu o spoločnom postupe vo voľbách.

Ak bude Knapík zvolený v doplňujúcich voľbách, zostane podľa zmluvy spoločným kandidátom pravice na post primátora Košíc aj v riadnom jesennom termíne komunálnych volieb.

„Po rokoch hľadania spoločnej dohody pravice sme napokon dospeli k jednotnému postupu a spolupráci v doplňujúcich i riadnych komunálnych voľbách. Zmluva nadväzuje na dlhoročnú úspešnú kooperáciu našich politických subjektov, ktorá sa pozitívne rozvíjala najmä od volieb v roku 2002," povedal na margo dohody Knapík. Súčasne vyjadril presvedčenie, že doterajšia úroveň spolupráce zmluvných strán umožní riešiť všetky problémy mesta k spokojnosti a v záujme potrieb občanov.

Predseda Mestského koordinačného výboru SDKÚ-DS Ladislav Bruňák dohodu zhodnotil ako príležitosť úspešne napåňať program hospodárskeho a sociálneho rozvoja Košíc vo všetkých smeroch. Obe zmluvné strany sa podľa Buňáka a predsedu poslaneckého klubu KDH v Mestskom zastupiteľstve Martina Boritáša nebránia tomu, aby k dohode pristúpili aj ostatné pravicové politické strany, zastúpené v košickom Mestskom zastupiteľstve.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk