magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na Úrade KSK sa môžu začať organizačné a personálne zmeny
@ Aktuálne -> Politika      Feb 15 2006 - 10:04 GMT
(TASR) - Na Úrade Košického samosprávneho kraja (KSK) sa môžu začať organizačné a personálne zmeny. Predseda KSK Zdenko Trebuľa (Smer) dnes totiž podpísal uznesenie zastupiteľstva, ktorým schválilo novú organizačnú štruktúru tamojšieho úradu.

Odo dneška mu to umožňuje uskutočňovať zmeny vo vnútornej štruktúre na jednotlivých odboroch a v počtoch pracovníkov Úradu KSK (ÚKSK). Nové vedenie regionálnej samosprávy sa tak bude môcť zbaviť doterajších riadiacich pracovníkov, ktorých nebolo ochotné akceptovať, ale zákonné dôvody na ich odvolanie nenašlo. Daňou za takéto riešenie, ktoré sa týka šiestich z desiatich pôvodných vedúcich odborov, je zlučovanie a rozdeľovanie doteraz plne funkčných odborov.

Namiesto desiatich pritom nová štruktúra ÚKSK počíta s 12-timi odbormi a navýšením počtu pracovníkov o 16. Okrem vytvorenia právneho odboru sa ako zjavne účelové javí zlúčenie odboru zdravotníctva so sociálnymi vecami a odboru kultúry a školstva. Rovnako tak rozdelenie odboru investícii a správy majetku. Viliama Beňa, ktorý mu doteraz šéfoval, mrzí najmä to, že nový predseda VÚC nezvolil odborné hľadisko a nemal záujem spoznať ich prácu. "Nie je to fér a z toho mi vychádza, že zmeny sú politicky účelové a pripravovali ich ľudia, ktorí už na úrade KSK pracovali. Paradoxné pritom je, že sú nelogické a odporujú si," poznamenal.

Napriek oficiálne proklamovanému zámeru zlepšiť fungovanie úradu, takmer všetci zainteresovaní neoficiálne pripúšťajú, že zmeny sú účelové. Potvrdili to aj niektorí poslanci väčšinového Spoločného klubu v zastupiteľstve, kde má najsilnejšie postavenie SMK a Smer, a ktorí zmeny presadili. O optimálnosti novej organizačnej štruktúry nie je presvedčený ani samotný župan. "Myslím si, že budúcnosť bude dynamická. Takže je dosť možné, že v priebehu niekoľkých mesiacov budeme znova vstupovať do týchto otázok pretože úrad bude musieť reagovať na potreby praktického života. Ja predpokladám, že niekedy v septembri to budem mať zase na stole," uviedol Trebuľa pre TASR krátko po schválení organizačných zmien.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk