(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Približne štvrtinu košických ZŠ zasiahli chrípkové prázdniny
@ Aktuálne -> Školstvo     Mar 22 2006 - 12:11 GMT
(TASR) - Približne štvrtina zo 41 základných škôl v Košiciach už mala v marci, alebo bude mať do konca týždňa chrípkové prázdniny.
Kvôli vysokej chorobnosti sa rozhodli k dnešnému dňu prerušiť vyučovanie na deviatich základných školách, informovala pracovníčka oddelenia školstva Magistrátu mesta Košice Magdaléna Martinove. Na dvoch školách skrátili vyučovanie a zrušili hromadné aktivity.
Riaditelia škôl využili svoje kompetencie a metodické usmernenie Ministerstva školstva SR, aby zabránili prípadnej pandémii chrípky. Prihliadali aj na blížiaci sa víkend, ktorý predĺži pobyt deti mimo kolektívu a pomôže zlepšiť epidemiologickú situáciu, dodala Martinove.

Vysokú až 40-percentnú chorobnosť zaznamenali na ZŠ Podjavorinskej na košickom Luniku IX a na ZŠ Želiarska. Viac ako 30 percent žiakov ochorelo na ZŠ Masarykova, Fábryho a Trebišovská.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/