(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Rothenstein Quintet v GES klube
@ Kultúra -> Koncerty     Nov 10 2006 - 10:00 GMT
Už teraz sa môžu všeci priaznivci jazzovej muziky tešiť na lahôdku, ktorú na budúci týždeň (pondelok 13.11.06) pripravil GES klub. Jadro repertoáru Rothenstein Quintet sú autorské kompozície z CD Prater Menuet. Ide o mainstreamový jazz, kde repertoár tvoria skladby čerpajúce z cool (west coastovej) jazzovej tradície {podobne ako napr. Geri Mulligan/Chet Baker Quartet, kde sa kapela snaží o jemnejší a úhľadnejší zvukový prejav, používajúc napr. aj kontrapunktické aranžmány aj improvizácie medzi trumpetou a bariton saxofónom}, a skladby ovplyvnené židovským a balkánskym folklórom pretavene do jazzovej úpravy.

Viac info a nahrávky nájdete na www.erikrothenstein.com. Kapelu tvoria skúsení slovenskí interpreti, ktorí účinkovali so známymi osobnosťami ako slovenskej, tak aj európskej jazzovej scény, spolu s hosťom Vladom Konstadinovicom zo Srbska, ktorý momentálne spolu s Tomášom Gajlikom študuje na hudobnej akadémii v Grazi.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/