(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Tradičná vianočná zbierka v U. S. Steel pomôže chorým deťom a domovákom
@ Aktuálne -> Rôzne     Dec 12 2006 - 10:46 GMT
(TASR) - Vyše 1,3 milióna korún vyzbierali pre Detskú fakultnú nemocnicu (DFN) zamestnanci košickej spoločnosti U. S. Steel v rámci tradičnej vianočnej zbierky.

Táto suma nebola konečná. Rovnakou čiaskou prispela aj firma a taký istý diel do zbierky putoval z Nadácie U.S. Steel Košice. Trojnásobok vyzbieranej sumy, spolu 4 071 498 korún, pomôže zadovážiť anesteziologický prístroj a ultrazvuk, ktoré budú slúžiť detským pacientom z celého východného Slovenska, informovali dnes z útvaru pre vonkajšie vzťahy U. S. Steel.

Symbolický šek riaditeľke DFN Ingrid Urbančíkovej odovzdal prezident U. S. Steel Košice David Lohr počas vianočného koncertu Stromček prianí 8. decembra 2006 v Štátnom divadle v Košiciach. Ďalšie symbolické šeky v hodnote jeden milión korún dostali aj štyri detské domovy, ktoré sa zúčastnili na projekte Stromček prianí a milión korún venovalo vedenie spoločnosti aj Štátnemu divadlu Košice.

Priamo počas koncertu vyhlásili zbierku na výskum a pomoc pre onkologických pacientov, ktorá bola spontánnou reakciou na želanie 11-ročného dievčatka z domova. Alenka si priala, aby každý prispel aspoň jednou korunou na onkológiu. Pohotovou reakciou bola suma 63 270 korún, ktorú diváci v ten večer vyzbierali priamo v divadle. V slávnostnom programe vianočného koncertu vystúpili Lenka Filipová, 4TET Jiřího Korna, Nicol McCloud, Sloníčatá, Jozef Makarovič, Ľubica Rybárska a orchester ŠD Košice.

Osemnásť obrovských škatúľ viac než s tisíc darčekmi začala dnes odovzdávať deťom žijúcim v domovoch v Remetských Hámroch, Hostoviciach, Šarišských Michaľanoch a Podolínci aj manželka prezidenta U. S. Steel Košice Susan Lohrová. Druhýkrát zozbierala v detských domovoch z východného Slovenska tajné želania chovancov. Tí svoje priania napísali na kartičky, ktoré ozdobili vianočné stromčeky v podniku. Zamestnanci nesklamali a jednotlivé želania detí premenili na skutočnosť.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/