(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Výstavu Rybárstvo - oddych otvorili v košickom Dome techniky.
@ Aktuálne -> Región     Mar 09 2007 - 04:37 GMT
(TASR) - Milovníkom rekreačného a športového rybárčenia, ale aj profesionálom je určená výstava Rybárstvo - oddych, ktorú už po štvrtý raz otvorili dnes vo všetkých výstavných priestoroch košického Domu techniky (DT).

Trojdňová výstava popri jesennom výstavnom podujatí Poľovníctvo a lesníctvo patrí k najobľúbenejším v DT. Kým v nultom ročníku, keď bola ešte súčasťou výstavy Agrofórum, sa prezentovalo len šesť vystavovateľov, teraz je ich takmer 30 z celej republiky, informovala manažérka výstavy Gabriela Oroszová. V nomenklatúre výstavy sú najmodernejšie pomôcky pre rybárov od rybárskych prútov a sonárov, cez návnady a nástrahy až po oblečenie do terénu, kempingové náradie a náčinie či odbornú literatúru.
Odborným garantom výstavy je Slovenský rybársky zväz. Ako uviedol pre TASR jeho prezident Rudolf Harvánek, je to najstaršia a najväčšia záujmová organizácia na Slovensku s 80-ročnou tradíciou a 115 000 členmi. Medzi najvyhľadávanejšie lovné revíry patrí vodná nádrž Domaša, Zemplínska šírava a Ružín na východnom Slovensku, či Liptovská Mara. Na Zemplínskej šírave, najmä kvôli znečisteniu, lovia rybári systémom chyť a pusť. Tento spôsob však používajú rekreační rybári aj v iných vyhľadávaných revíroch s čistou vodou.
V rámci sprievodných víkendových podujatí sa návštevníci výstavy oboznámia s novou vyhláškou zákona o rybárstve. Hosťami podujatia budú známe osobnosti "rybárskeho neba" ako je Erik Zbyňovský, vychýrený český cestovateľ a lovec sumcov a exotických morských rýb Jakub Vágner či herec Ivan Vojtek. Organizátori pripravili aj atraktívne súťaže pre deti.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/