(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
FN L. Pasteura v Košiciach nahradila škodlivé PVC teflónom už pred dvoma rokmi.
@ Aktuálne -> Medicína     Mar 21 2007 - 14:47 GMT
(TASR) - Vo Fakultnej nemocnici Louisa Pasteura v Košiciach nepožívajú PVC intravenózne kanyly na neonatologických oddeleniach už dva roky. Nahradili ich výrobkami z teflónu, a to aj napriek tomu, že sú cenovo náročnejšie ako výrobky z PVC. Nemocnica tak reagovala na utorkové vyhlásenie spoločnosti Priatelia Zeme o tom, že na možnosť nahradiť škodlivé PVC pomôcky bezpečnejšími výrobkami, ktorú ponúkli všetkým slovenským nemocniciam, ako jediná zareagovala nemocnica v Šaci.

Ladislav Virág, námestník riaditeľa FN L. Pasteura Košice pre liečebno-preventívnu starostlivosť informoval, že s touto iniciatívou prišla pred dvoma rokmi primárka neonatologického oddelenia na Rastislavovej ulici Božena Pšeničková. Upozornila na možné zdravotné riziká u novorodencov pri používaní intravenóznych kanýl a iných výrobkov z PVC. "Preto nenakupujeme ani detské cumlíky či materiály na fľaše z PVC – dávame prednosť kvalitnejším certifikovaným výrobkom z iných materiálov, napríklad silikónu," skonštatoval Virág.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/