(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
ažko zraneného motocyklistu zo Štrby previezli vrtuľníkom do Košíc.
@ Aktuálne -> Medicína     Apr 05 2007 - 13:06 GMT
(TASR) - Na prirýchlu jazdu, navyše bez ochrannej prilby, doplatil 50-ročný motocyklista zo Štrby, ktorý v stredu havaroval na ceste medzi Štrbou a Važcom. V ľavotočivej zákrute nezvládol riadenie, vo veľkej rýchlosti vyletel z cesty do poľa a po páde na zem utrpel rozsiahle poranenia hlavy, hrudníka a rúk.

Na mieste zasahovala posádka zo Záchrannej zdravotnej služby (ZZS) v Štrbe. "Pri našom príchode bol pacient v bezvedomí, nedostatočne dýchal, mal závažné devastačné poranenia tváre s podozrením na vnútrolebečné poranenie. Ihneď po zhodnotení stavu sme požiadali Krajské operačné stredisko v Prešove, aby vyslalo na miesto Leteckú záchrannú zdravotnú službu (LZZS)," uviedla vedúca zásahového tímu Zuzana Priputníková z Emergency Medical Service (EMS). Zranenému mužovi zafixovali krčnú chrbticu, zabezpečili dýchacie cesty a po stabilizovaní vitálnych funkcií pacienta odovzdali lekárovi LZZS, ktorá ho dopravila vrtuľníkom do popradskej nemocnice.
"Keďže polytrauma, ktorú motocyklista utrpel, vyžadovala zákrok v špecializovanom zdravotníckom zariadení, následne ho vrtuľníkom previezli do Košíc," informoval hovorca LZZS ATE Pavol Svetoň.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/