(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
KSK zriadil orgán na čerpanie eurofondov.
@ Aktuálne -> Politika     Apr 17 2007 - 13:49 GMT
(TASR) - Poslanci Košického samosprávneho kraja (KSK) odsúhlasili zriadenie Sprostredkovateľského orgánu pre implementáciu projektov zaradených do regionálneho operačného programu a financovaných z európskych fondov.

"Ide o projekty zaradené do regionálnych operačných programov a je len logické, že by mala o nich rozhodovať regionálna samospráva. Nebude predsa úradník na ministerstve v Bratislave rozhodovať, či sa bude, alebo nebude opravovať nejaká cesta tretej triedy," povedal predseda KSK Zdenko Trebuľa. "Sprostredkovateľské orgány vytvárajú v súčasnosti aj ďalšie samosprávne kraje, nie je to nijaká svojvoľná iniciatíva. KSK je v popredí aj preto, že sme spolu s Prešovským samosprávnym krajom pracovali na projekte POKER a pripravovali zriadenie spoločného sprostredkovateľského orgánu na čerpanie eurofondov v rámci NUTS II," dodal Trebuľa.
Dôvodom na organizačnú prípravu je aj fakt, že ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja chce robiť audit pripravenosti krajov na čerpanie eurofondov. Sprostredkovateľský orgán bude mať dva odbory – odbor implementácie projektov a odbor kontroly prostriedkov EÚ. Personálne sa začne budovať v najbližších dňoch. Do konca tohto roka by tu malo pracovať 14 ľudí a k decembru 2009 spolu 35 ľudí.
TASR informovala hovorkyňa predsedu KSK Zuzana Bobriková.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/