(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Košickí filharmonici pokračujú v projekte Hudba v nemocnici.
@ Kultúra -> Koncerty     Apr 19 2007 - 03:50 GMT
(TASR) - V projekte Hudba v nemocnici pokračuje tento rok košická Štátna filharmónia (ŠF). Na budúci týždeň 25. apríla odohrá jej komorné teleso dva koncerty - jeden v 1. súkromnej nemocnici v Košiciach - Šaci a druhý v košickej Vojenskej leteckej nemocnici.

ŠF tak využíva potenciál svojich umelcov. Ako informoval dnes jej riaditeľ Július Klein, vytvorili na tento účel osobitný komorný orchester pod vedením koncertného majstra Karola Petrócziho. "Je to naše špecifikum a unikum v rámci Slovenska. Projekt je zameraný na to, aby sme doniesli umenie aj k tým, čo sú momentálne chorí a potrebujú duševnú podporu dobrou hudbou," uviedol Klein. S koncertom vystúpia filharmonici neskôr aj v Levoči.
V orchestri ŠF v čase jej aktivity pre nemocnice budú chýbajúcich hráčov suplovať košickí konzervatoristi, povedal Klein. Po úspešnom vlaňajšom pilotnom ročníku pokračuje totiž v tomto roku aj spolupráca košickej ŠF s košickým Konzervatóriom. Od pondelka 23. apríla budú konzervatoristi cvičiť pod vedením profesionálneho dirigenta a po štyroch dňoch profesionálneho tvorivého procesu odohrajú 26. apríla s filharmonikmi symfonický koncert.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/