(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Zdravotná komisia KSK žiada od ministerstva zoznam vyradených nemocníc.
@ Aktuálne -> Politika     Apr 19 2007 - 13:26 GMT
(TASR) - Členovia zdravotnej komisie pri Zastupiteľstve Košického samosprávneho kraja (KSK) sa v stredu 18. apríla zišli na mimoriadnom zasadnutí. Zaoberali sa Správou o optimalizácii siete zdravotníckych zariadení, ktorú Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR dalo 13. apríla 2007 na skrátené pripomienkové konanie. Komisia žiada MZ o zoznam plánovaných vyradených nemocníc v KSK.

Podľa členov zdravotnej komisie je navrhovaná redukcia o 1272 lôžok v Košickom kraji nereálna. Mohla by ohroziť samotnú dostupnosť ústavnej zdravotnej starostlivosti. Z tohto hľadiska považuje komisia za nevyhnutné zachovať všetky štyri zdravotnícke zariadenia v pôsobnosti KSK (NsP Spišská Nová Ves, a.s., NsP Trebišov, a.s., NsP sv. Barbory Rožňava, a.s., NsP Š. Kukuru Michalovce, n.o.).
Zdravotná komisia žiada od MZ zoznam deviatich nemocníc, ktoré by sa mali vyradiť zo siete poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti i kritériá, na základe ktorých boli zdravotnícke zariadenia vybrané na vyradenie.
TASR informovala Zuzana Bobríková, hovorkyňa predsedu KSK.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/