(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Petíciu za predčasné voľby pripravuje Sociálnodemokratická alternatíva.
@ Aktuálne -> Politika     Jun 18 2007 - 09:44 GMT
(TASR) - Celoslovenskú petíciu za vypísanie referenda o predčasných voľbách začína od pondelka mládežnícke občianske združenie Sociálnodemokratická alternatíva (SDA) so sídlom v Košiciach.

Podľa predsedu združenia Róberta Sedláka je to ich reakcia na postoj predsedu vlády Roberta Fica k ich nedávnej výzve. SDA premiéra vyzvala, aby najneskôr do pondelka 18. júna rozviazal koaličnú zmluvu so SNS a ĽS-HZDS. Ak tak premiér v stanovenej dobe neurobí, aktivisti SDA začnú v pondelok zbierať podpisy pod pripravenú petíciu.
"Fico nás odignoroval – petícia teda bude," vyhlásil dnes Sedlák. Podľa neho bude mať celorepublikový charakter, pretože do akcie sa už zapája množstvo aktivistov SDA, ale aj ostatné súkromné osoby – nečlenovia združenia z celého Slovenska. "Sú to najmä mladí ľudia, ktorí nesúhlasia s tým, čo sa u nás deje a nie je im to ľahostajné. Preto predpokladám, že petíciu budú podpisovať najmä mladí," dodal Sedlák.
Po získaní 350 000 podpisov odovzdajú členovia SDA petičné hárky prezidentovi republiky.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/