(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Legendárna Fermáta začne koncertné turné v Košiciach.
@ Kultúra -> Koncerty     Sep 18 2007 - 09:29 GMT
(TASR) - Legendárna rocková kapela Fermáta odštartuje stredajším košickým koncertom v divadle Thália východoslovenskú šnúru vystúpení. Spolu so skupinou Prúdy a Collegium Musicum patrí medzi tri najdôležitejšie a najvýznamnejšie rockové skupiny na Slovensku.

"Vedúcim kapely je jej zakladateľ František Griglák, gitarista a takmer výhradný autor hudby, ktorému sekunduje vynikajúci basgitarista a slovenská rocková legenda Fedor Frešo, bývalý člen Collegium Musicum, Prúdy a Modrý Efekt. Kapelu dopĺňa vynikajúci bratislavský jazzman Peter Preložník a bubeník Igor Skovay," povedal jeden z organizátorov koncertu Peter Lenek. Virtuózne majstrovstvo spomínaných hudobníkov sľubuje podľa neho po dlhšej dobe nevšedný zážitok pre všetkých hudobných fajnšmekrov nielen staršieho, ale aj mladšieho dáta narodenia.
Fermáta vznikla v roku 1973. Prvý album vydala pod názvom Fermáta v roku 1975. Za najúspešnejšie obdobie sa považuje obdobie rokov 1976 - 1981, keď vznikli najlepšie albumy: Pieseň z hôľ (1976), Huascaran (1977), Dunajská legenda (1980) či Biela planéta (1980). Posledný, jedenásty album s názvom NEXT vyšiel po dlhšej odmlke pred dvoma rokmi. Fermáta okrem Košíc vystúpi aj v Michalovciach, Bardejove, Prešove, Vranove nad Topľou a v Poprade.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/