(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Dzurindovci spustili petíciu za zachovanie II. dôchodkového piliera.
@ Aktuálne -> Politika     Oct 01 2007 - 15:06 GMT
(TASR) - Petičnú akciu za zachovanie II. dôchodkového piliera spustila dnes o 13. hodine SDKÚ-DS vo väčšine krajských miest.

"Po dvoch neúspešných pokusoch garantovať výsledky dôchodkového sporenia sme sa rozhodli ísť na námestia. Verím, že keď budeme úspešní, vládna väčšina nebude môcť byť v parlamente taká arogantná, aby tento názor občanov ignorovala," povedal krátko po spustení kampane v Košiciach predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda.
Organizátori kampane žiadajú zachovať dôchodkovú reformu ústavným zákonom, aby vlády, ktoré prichádzajú a odchádzajú, sa nesnažili robiť z dôchodkovej reformy trhací kalendár. Žiadame aj to, aby si dôchodca mohol privyrobiť a nebol diskriminovaný. Petícia je zameraná aj proti zníženému percentu odvodov do druhého sporivého piliera.
"Fico sa uchádzal o dôveru občanov sľubmi, že je pre ľudí. Som zvedavý, ako si bude môcť dovoliť ignorovať mienku ľudí. Ak to urobí, ľudia mu to spočítajú," reagoval Dzurinda na otázku, či bude vláda akceptovať výsledok petície.
Petícia nemá zatiaľ určený záverečný termín. Podľa Dzurindu by bolo úspechom vyzbierať 100-tisíc podpisov.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/