(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
VIII. Slávnosti zborového spevu Vojtecha Adamca.
@ Kultúra -> Koncerty     Oct 16 2007 - 05:59 GMT
Krajské osvetové stredisko v Košiciach v spolupráci s Asociáciou speváckych zborov Slovenska organizuje Slávnosti zborového spevu Vojtecha Adamca, ktoré sa uskutočnia dňa 20. októbra 2007 (sobota) o 14.00 hod. v priestoroch spoločenskej sály v SOU dopravnom na Moldavskej ceste 2 v Košiciach s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Záštitu nad podujatím prevzal predseda Košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenko Trebuľa.

V poradí už ôsmy ročník slávností privíta deväť speváckych zborov dospelých z celého východného Slovenska a zahraničný zbor ako hosťa prehliadky – miešaný spevácky zbor Echo z Krosna (Poľsko).

Divákom sa postupne predstavia spevácke zbory: Chorus Minor z Levoče, Ženský spevácky zbor Českého spolku na Slovensku z Košíc, Moyzes s Prešova, Chorus Iglovia zo Spišskej Novej Vsi, Ženský spevácky zbor Kysačanka z Kysaku, Societas Cantica z Vranova nad Topľou, Ženský spevácky zbor Iuventus Paedagogica z Prešova, Košický spevácky zbor učiteľov z Košíc a Nostro Canto z Prešova ako druhý hosť prehliadky.

Na Slávnostiach zborového spevu Vojtecha Adamca odborná porota udelí ocenenie za najlepšiu interpretáciu povinnej skladby pre ženské a miešané spevácke zbory.

V závere podujatia vystúpia hostia prehliadky a spoločná skladba od Vojtecha Adamca „Slovensko moje“, ktorú si zaspievajú všetci účastníci podujatia slávnosti ukončí.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/