(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Kašický cez vlastnú skúsenosť priblížil študentom vojenské povolanie.
@ Aktuálne -> Školstvo     Oct 29 2007 - 16:47 GMT
(TASR) - Povolanie vojenského profesionála predstavil dnes minister obrany SR František Kašický na stretnutí s približne 600 stredoškolákmi z Košického kraja v košickom SOU dopravnom na Moldavskej ulici.

Šéf rezortu obrany si spolu so študentmi preveril, či spĺňa vstupné fyzické kritériá na prijatie do profesionálnej služby. Limitom pre adeptov je napríklad 21 kľukov za pol minúty, čo minister bez problémov zvládol. „Najťažšie býva pre uchádzačov zvládnuť psychotesty a preskúšanie z fyzickej kondície,” povedal minister.
Kašický priblížil mladým ľuďom vojenské povolanie a možný kariérny postup cez svoju osobnú skúsenosť - od nástupu do ozbrojených síl cez štúdium na vojenskej vysokej škole, až po rôzne kurzy v zahraničí - a poukázal na možnosti, ktoré záujemcom ponúkajú profesionálne ozbrojené sily. Sympatie študentov si získal svojím pôvodom, pochádza totiž z východného Slovenska z Gelnice.
Mladí sa zaujímali aj o to, akú hodnosť počas služby v armáde Kašický dosiahol, či aký mal plat. Zaujímalo ich aj pôsobenie SR v operáciách medzinárodného krízového manažmentu či sťahovanie slovenských jednotiek zo zahraničných operácií. Minister odpovedal aj na konkrétne otázky týkajúce sa podmienok a kritérií vstupu do ozbrojených síl, možnosti uplatnenia či pozície žien v armáde. Študentov zaujímali aj možnosti uplatnenia sa v armáde hendikepovaných spoluobčanov.
Kašický navštívil v rámci výjazdu na východe Slovenska aj Dom Matice slovenskej v Košiciach, kde hovoril s jeho vedením o spolupráci medzi ministerstvom obrany a košickou Maticou slovenskou.
TASR informovali z tlačového odboru MO SR.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/