(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Vianočné koledy zaznejú v podaní Magic Orchestra.
@ Kultúra -> Koncerty     Dec 03 2007 - 07:14 GMT
(TASR) - Spojenie klasickej, experimentálnej, rockovej a ľudovej hudby sľubujú organizátori vianočného koncertu, ktorý košický Magic Orchestra a občianske združenie Moses uvedie od 9. do 25. decembra v mestách Svit, Prešov, Banská Bystrica, Košice a Tatranská Lomnica.

"Chceme si v programe Vianočné koledy uctiť čas Vianoc a s nimi spojených dní celkom netradične, v ojedinelom projekte nielen na slovenskej, ale aj svetovej hudobnej scéne," uviedol dnes na tlačovej konferencii zakladateľ Magic Orchestra a jeho vedúca osobnosť Miloslav Miňo Mojžiš.
Preto si ako hostí orchester pozval folklórny súbor Šarišan z Prešova, rockovú skupinu The Exakt a sólistov opery Štátneho divadla v Košiciach Jaroslava Dvorského a Tatianu Paľovčíkovú. "Takto vzniklo spojenie orchestrálnej klasiky, folklóru, rocku a opery pre netradičné prevedenie vianočných kolied ako Anjel Pána pastierom, Pastieri, Pastieri, Tichá noc a ďalších," dodal Mojžiš.
Okrem tradičných kolied zaznejú na koncerte v spoločnom prevedení všetkých zúčastnených hudobných telies aj klasické barokové diela a kompozície Miloslava Miňa Mojžiša.
"Je to svetový trend a dúfam, že to osloví mladých ľudí a pritiahne ich k vážnej hudbe," vyjadril sa k svojej účasti na ojedinelom projekte Jaroslav Dvorský.
Magic Orchestra založil hudobný skladateľ, aranžér, dirigent, hráč na klávesové nástroje, scenárista a textár Miloslav Miňo Mojžiš v roku 1990. Ojedinelé hudobné teleso na slovenskej, ale aj svetovej hudobnej scéne tvoria profesionálni hudobníci košickej Štátnej filharmónie a rôznych hudobných žánrov. Repertoár je rôznorodý - od diel barokových majstrov až po súčasnú worldmusic.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/