(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Za opustenie dieťaťa dostala 38-ročná žena dvojročný podmienečný trest.
@ Aktuálne -> Región     Feb 26 2008 - 09:14 GMT
(TASR) - Ženu z Kráľoviec v okrese Košice - okolie uznal Okresný súd Košice II vinnou zo zločinu opustenia dieťaťa a uložil jej trest odňatia slobody na 24 mesiacov s podmienečným odkladom na štvorročnú skúšobnú dobu.

Okresný súd Košice II dnes na verejnom zasadaní schválil dohodu o vine a treste, ktorú v decembri 2007 uzavreli prokurátorka Okresnej prokuratúry Košice II a 38-ročná Iveta S.
"Uvedeného činu sa Iveta S. dopustila 12. júna 2006, keď z nezistených dôvodov asi o 17.00 h odišla z bytu na Ulici Ľ. Podjavorinskej v Košiciach na neznáme miesto. V byte nechala napospas osudu sedem maloletých detí, z ktorých najmladšie malo štyri mesiace a najstaršie 13 rokov. O svojom odchode nikoho neinformovala a nezabezpečila nikoho, kto by sa o deti riadne staral. Týmto konaním ich vystavila nebezpečenstvu smrti alebo ublíženia na zdraví," uviedla hovorkyňa Krajského súdu Marcela Gálová.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/