(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
KSK bude mať 1 100 nových zdravotných obvodov.
@ Aktuálne -> Medicína     Apr 02 2008 - 14:17 GMT
Košický samosprávny kraj (KSK) bude mať na svojom území okolo 1 100 nových zdravotných obvodov. Presné počty a pôsobnosť sú už stanovené v okresoch Gelnica, Sobrance, Rožňava, Spišská Nová Ves, Trebišov a Michalovce. Spresňuje sa zoznam rajónov v okrese Košice – okolie a v meste Košice, kde bude najvyšší počet obvodov.

"Vymedzenie zdravotných obvodov pomôže tým občanom, s ktorými lekár z nejakého dôvodu odmietne podpísať dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti. V obvode, do ktorého patria podľa miesta trvalého bydliska, ich praktický lekár, stomatológ a gynekológ už nemôžu odmietnuť," objasnila význam obvodov hovorkyňa predsedu KSK Zuzana Bobriková.
Pacient nesmie byť podľa súčasnej legislatívy diskriminovaný, lekára v prípade odmietnutia dohody určil lekár samostatného kraja, ktorý riešil niekoľko takýchto prípadov. "Išlo hlavne o občanov, ktorí prišli z výkonu trestu, prípadne mali infekčnú chorobu. Odbor zdravotníctva neočakáva žiadny nápor pacientov, pretože slobodná voľba lekára ostáva zachovaná a ak je pacient spokojný so svojim lekárom, ktorého si vybral, nemá dôvod meniť ho len kvôli rajonizácii," dodala Bobriková.

zdroj: TASR


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/