(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
38.ročník Dargovskej ruže, nesúťažnej prehliadky v speve ľudových piesní
@ Kultúra -> Oznamy     Apr 07 2008 - 17:31 GMT
Kultúrny dom vo Svinici ožije 12.apríla 2008 tónmi ľudového hudobného folklóru. Konať sa tu bude 38.ročník nesúťažnej prehliadky v speve ľudových piesní pre spevákov – sólistov a spevácke skupiny z okresov Košice okolie. Miestni obyvatelia a návštevníci 38.ročníka Dargovskej ruže sa majú na čo tešiť. Tento rok je podujatie začlenené do stredovekej kráľovsko-cisárskej poštovej cesty, obec Svinica bola jednou z jej zastávok. Krajské osvetové stredisko v Košiciach si tento historický fakt pripomenie výstavou poštových známok s odborným výkladom MUDr.Juraja Pálku v ranogotickom kostolíku, v krásnom prostredí obce. Toto sprievodné podujatie k Dargovskej ruži je pripravované s Klubom filatelistov a Štátnou vedeckou knižnicou v Košiciach.

Samotnej súťaže, na ktorú sa pripravuje vyše 200 účinkujúcich sa zúčastní 11 sólistiek – speváčok, 4 sólisti – speváci a 18 speváckych skupín z dvadsiatich obcí z okresu Košice – okolie. Pod dohľadom odbornej poroty bude súťaž prebiehať od 13.30 hod. celé popoludnie a ukončí sa podvečer ľudovou zábavou v Kultúrnom dome vo Svinici. Sólistov bude sprevádzať ľudová hudba Železiar.

Atmosféru podujatia budú dotvárať aj ukážky tradičných remesiel a „pocestných“ určite „zasýti“ hostinec pre pocestných, kde si budú môcť hostia a záujemcovia z Košíc (autobus odchádza 12.4. do Svinice o 11.50 spred JUMBO centra, Masarykova 2) zakúpiť aj miestne špeciality.

Renáta Kočišová


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/