(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
ÚS rozhodol o neplatnosti volieb starostu obce Jezersko.
@ Aktuálne -> Rôzne     Apr 10 2008 - 08:26 GMT
Ústavný súd (ÚS) SR včera na neverejnom zasadnutí pléna rozhodol o neplatnosti volieb starostu obce Jezersko a zastavil konanie o návrhu Krajského súdu v Bratislave na vyslovenie nesúladu zákona o štátnej službe s Ústavou SR a Dohovorom o ochrane ľudských práv a základných slobôd.

Plénum ÚS SR pod vedením predsedníčky Ivetty Macejkovej prerokovalo tri volebné sťažnosti na neústavnosť a nezákonnosť volieb do orgánov miestnej samosprávy, ktoré sa konali 2. decembra 2006.
Za neplatné dnes ÚS SR vyhlásil voľby starostu obce Jezersko. Plénum zamietlo sťažnosti namietajúce neústavnosť a nezákonnosť volieb primátora Turzovky a starostu obce Rybník.
ÚS zastavil konanie o návrhu Krajského súdu v Bratislave, pretože napadnuté ustanovenie zákona č. 312/2001 Z. z. o štátnej službe stratilo platnosť.
TASR o tom informovala Viera Horniaková z ÚS SR.

zdroj: TASR


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/