(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V GeS-ku vystúpi Andrej Šeban.
@ Kultúra -> Oznamy     Apr 18 2008 - 11:04 GMT
Ako sme vás už na stránkach Cassovie informovali, 30. apríla opäť zavíta do Košíc jeden z popredných domácich hudobníkov, gitarista, producent a skladateľ Andrej Šeban. Koncert sa uskutoční v priestoroch agentúry GeS a Andrej v jeho rámci predstaví svoj aktuálny koncertný program, ktorý predstavuje prierez jeho doterajšou tvorbou - od Demikátu, cez Ash band, album Bezvetrie až po projekt SpaceBoys.

Na setliste budú takisto tradične figurovať aj originálne úpravy ľudových piesní. Andrejov ´nástrojový park´ bude okrem gitár pozostávať aj z fujary, ventilátora a infúznej súpravy. V rámci koncertu predstaví takisto premiérovo aj skladby zo svojho nového albumu s názvom Sklony, ktoré vychádza pod hlavičkou košického vydavateľstva Hevhetia. Na realizácii albumu sa okrem Andreja podieľal aj Štátny komorný orchester Žilina pod vedením Petra Breinera.

"Album predstavuje to, k čomu a pred čím sa skláňam," dešifruje Andrej výber názvu albumu. "Je to predovšetkým odkaz našich predkov. Nie však len hudobný. Takisto príroda, jej úžasné rytmy a zvukovosť, ktorú vnímam aj hudobne," dodáva.

Nepochybne atraktívnym spestrením vystúpenia bude ´interaktívna zábava´ v podobe Andrejovho pokusu skomponovať skladbu v spolupráci s publikom.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/