(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
OS sa zaoberal obžalobou prokurátora v prípade znásilnenia.
@ Aktuálne -> Rôzne     May 21 2008 - 04:35 GMT
Senát Okresného súdu Košice II včera prerokoval na verejnom zasadaní obžalobu prokurátora v prípade znásilnenia, z ktorého je obžalovaný 46-ročný Ján Č. z Košíc. Ten uviedol, že je nevinný a preto nesúhlasí s návrhom na dohodu o vine a treste. Predseda senátu stanovil termín pojednávania na 10. júna.

"Obhajca obvineného požiadal o prepustenie mandanta z väzby na slobodu. Súd jeho žiadosť zamietol, predsedajúci zdôraznil, že na obvineného bol vydaný príkaz na zatknutie, pretože nepreberal predvolania a dvakrát sa nedostavil na verejné zasadanie. Okrem toho, keď súd rozhodoval o väzbe, pri výsluchu uviedol, že chce odcestovať do zahraničia," informovala TASR hovorkyňa Krajského súdu v Košiciach Marcela Gálová.
K skutku malo dôjsť 24. júna 2006 v Košiciach na Traťovej ulici počas oslavy v záhrade rodinného domu. "Obvinený pod nejakou zámienkou pozval Máriu K. do spálne domu. Podľa žalobcu ju usadil na posteľ, tyčou zatarasil dvere a požiadal, aby ho sexuálne uspokojila. Keď to Mária odmietla urobiť, obvinený ju zvalil na posteľ, strhol z nej šaty, ľahol si na ňu a napriek jej nesúhlasu s ňou súložil," dodala Gálová.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/