(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Obec sa pripravuje na Festival národnostných menšín Sirén
@ Aktuálne -> Región     Jul 09 2008 - 06:39 GMT
TASR) - V obci Ptrukša v Michalovskom okrese vrcholia prípravy na šiesty ročník Festivalu národnostných menšín Sirén, ktorý sa uskutoční počas nadchádzajúceho víkendu (12. a 13. júla).

"Ide o najväčšie a hádam aj najnavštevovanejšie podujatie v Použí, na ktorom sa ročne zúčastnia tisícky návštevníkov," uviedol dnes pre TASR starosta obce Alexander Takács. Dodal, že festivalový program sa začne v sobotu súťažou v rybolove a športovými aktivitami. Večer nebude už tradične chýbať táborák a diskotéka pre mladých.

Nedeľné popoludnie bude patriť vystúpeniam folklórnych súborov z Bratislavy, Budapešti, Humenného, ale aj domácich súborov a zoskupení z okolia. "Festival, v rámci ktorého sa predstaví vyše 120 účastníkov, nesie meno rieky, ktorá preteká našou obcou s 500 obyvateľmi," doplnil starosta.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/