(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Veľký Sokol, ale aj Sokolia dolina zostanú naďalej uzatvorené
@ Aktuálne -> Rekreačné zóny     Jul 30 2008 - 10:27 GMT
(TASR) - Roklinu Suchá Belá, ktorá je najnavštevovanejšou v Slovenskom raji, by mali sprístupniť vo štvrtok 31. júla dopoludnia od 10. hodiny. V rovnakom čase otvoria pre turistov aj Piecky. Naďalej uzatvorené zostanú ešte Sokolia dolina a najviac poškodená roklina Veľký Sokol. "Sokoliu dolinu sme chceli otvoriť skôr, ale po spoločnej porade zainteresovaných strán sme sa zhodli na tom, že zatiaľ zostane uzatvorená," informoval dnes TASR šéf mikroregiónu Slovenský raj Štefan Labuda.

Na otázku kto rozhoduje o uzatvorení a opätovnom otvorení tiesňav, starosta odpovedal, že je to v kompetencii vlastníka územia, Správy Národného parku Slovenský raj a Horskej záchrannej služby. "Zástupcovia všetkých troch zložiek prejdú vo štvrtok ráno doliny, zhodnotnia aktuálny stav a spíšu protokol," vysvetlil postup. Dodal, že priame škody na sprístupňovacích zariadeniach v katastri obce Hrabušice odhadli na približne 500 tisíc Sk (16.597 eur). "Reliéf niektorých roklín vodný živel úplne zmenil. Miestami sú až štvormetrové výmole a inde nánosy. Rebríky budeme musieť uvoľniť od nánosov a tam, kde to bude nutné, aj premiestniť. Bez finančnej pomoci štátu sa zrejme nezaobídeme. Prostredníctvom protipovodňovej komisie sme požiadali o milión korún (33.194 eur)," konštatoval Labuda.

Dodal, že turisti nájdu aktuálne informácie o schodnosti trás v Slovenskom raji na internetovej stránke Horskej záchrannej služby www.hzs.sk/výstrahy.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/