(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Časť výberovej komisie EHMK zavítala do Košíc - kandidáta na rok 2013
@ Kultúra -> Oznamy     Aug 18 2008 - 10:45 GMT
Na trojhodinovú oficiálnu návštevu Košíc prišla 17. augusta delegácia časti členov výberovej komisie na titul Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) 2013 na čele s jej predsedom Sir Bobom Scottom z Veľkej Británie, Gottfriedom Wagnerom - členom komisie z Rakúska, Martinom Kováčom – podpredsedom komisie za SR, Katarínou Kosovou – členkou komisie za SR, Jacqueline Pacaud - pozorovateľkou za Európsku komisiu a Lindou Kapustovou Helbichovou z Ministerstva kultúry SR.


„Návšteva bola veľmi krátka, preto sme sa snažili v priebehu troch hodín (16:00 – 19:00 hod.) vybrať to najpodstatnejšie, čo je možné v Košiciach vidieť už teraz. Zaviedli sme ich do výmenníkovej stanice, kde sa stretli so zástupcami mimovládnych organizácií, ktoré majú na starosti oživenie tohto priestoru. V Kasárňach Kulturparku sa mala delegácia možnosť v neformálnej diskusii stretnúť s predstaviteľmi nezávislej kultúrnej scény a kamenných kultúrnych inštitúcií. Komisiu sme zaviedli do priestorov budúceho Inkubátora umení a Nezávislého kultúrneho centra,“ informoval o programe návštevy šéf košického tímu kandidatúry Marek Kolárčik. Návšteva vyvrcholila prijatím komisie na Historickej radnici primátorom mesta Františkom Knapíkom.

„Komisiu sa nám podarilo presvedčiť, že trvalo udržateľným spôsobom spájame staré impozantné kultúrne dedičstvo s moderným inovatívnym myslením a projektami. Ukázali sme im nielen naše plány, vízie a sny, ale reálne rozbehnuté procesy s nadšenými zapojenými ľuďmi od tých najneformálnejších iniciatív po formálnych predstaviteľov najväčších podnikov a kultúrnych inštitúcií,“ povedal na záver návštevy Kolárčik.

Záverečná prezentácia Košíc v súťaži o titul EHMK 2013 sa uskutoční 8. septembra v Bratislave. Výsledky budú známe po odprezentovaní Martina, Nitry a Prešova 9. septembra.
Viac na www.kosice13.sk


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/