(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
DFN získala certifikát kvality zdravotnej starostlivosti
@ Aktuálne -> Zdravie     Nov 07 2008 - 07:32 GMT
(SITA) – Po dvojročnom úsilí získala Detská fakultná nemocnica (DFN) Košice certifikát systému manažérstva kvality ISO 9001:2000 pre poskytovanie špecializovanej ambulantnej, ústavnej a jednodňovej zdravotnej starostlivosti pre deti od 0 do 18 rokov + 364 dní. Certifikát dnes slávnostne odovzdal riaditeľke DFN Ingrid Urbančíkovej generálny riaditeľ spoločnosti SGS Slovakia Ladislav Papík. Certifikát je v prípade úspešných dohľadových auditov platný do 22. júla 2011.

Získanie certifikátu nebolo iba cieľom, ale aj prostriedkom na zabezpečenie perspektívy rozvoja našej nemocnice,“ povedala pri slávnostnom preberaní certifikátu riaditeľka Urbančíková.

Podľa manažérky kvality DFN Oľgy Revákovej je riadenie kvality podľa noriem ISO považované za optimálny systém zabezpečenia, sledovania a zvyšovania kvality poskytovaných služieb.

Košická DFN má vypracované lokálne štandardy ošetrovateľskej starostlivosti a štandardizované postupy pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti pri prijatí, prepustení i preložení malých pacientov. Od roku 2005 sa v nemocnici pravidelne monitoruje, meria a vyhodnocuje spokojnosť pacienta a tiež indikátory kvality určené pre potreby zdravotných poisťovní.

DFN Košice je špecializovaná koncová nemocnica, ktorá slúži deťom z východného a časti stredného Slovenska. V súčasnosti má 240 lôžok a tvoria ju štyri kliniky, šesť oddelení, Detské centrum prof. Th. Hellbrüggeho a patrí k nej aj 50 špecializovaných ambulancií. Vlani bolo v DFN hospitalizovaných vyše 7 500 detí a ošetrených takmer 107 000 detských pacientov.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/