(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Štartuje projekt Pomoc rodinám v kríze
@ Aktuálne -> Rôzne     Nov 13 2008 - 04:33 GMT
(SITA) – Nezisková organizácia Miesto pod slnkom začala v spolupráci s Asociáciou supervízorov a sociálnych poradcov realizovať projekt Pomoc rodinám v kríze v komunitách Košického samosprávneho kraja. Projekt podporil Európsky sociálny fond poskytnutím nenávratného príspevku vyše 4,7 milióna Sk ( vyše 156 011 €). "Je to jeden z prvých projektov, kde sú cieľovou skupinou aj mimovládni poskytovatelia sociálnych služieb a sociálnej pomoci a jeho potreba vyplynula z nevyhnutnosti skvalitňovania znalostí a zručností zamestnancov, ktoré umožnia skvalitniť ich náročnú sociálnu prácu,“ povedala riaditeľka organizácie Eva Litavská.

V rámci projektu budú môcť interní, ale aj externí spolupracovníci neziskovej organizácie absolvovať rôzne druhy výcvikov, tréningov a vzdelávania. Činnosti organizácie sú orientované na rodiny v kríze, nefunkčné rodiny, rodiny, z ktorých boli deti vyňaté a ktoré potrebujú pomoc a sanáciu. Väčšina týchto aktivít je sústredená priamo v rodinách.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/