(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V Dome umenia zaznie po ôsmich rokoch Mozartovo Requiem
@ Kultúra -> Koncerty     Nov 19 2008 - 03:28 GMT
(SITA) – Po ôsmich rokoch zaznie vo štvrtok večer v Dome umenia v Košiciach jedno z najslávnejších diel klasickej hudby Requiem d mol Wolfganga Amadea Mozarta. Ako agentúru SITA informovala dramaturgička Štátnej filharmónie Košice (ŠFK) Mária Kornucíková, filharmónia Košice ho predstaví v podobe a kvalite, ktorá tomuto hudobnému skvostu náleží. K spolupráci prizvala jeden z najlepších amatérskych zborov v strednej Európe - Collegium technicum, sólistov pražskej, ostravskej a bratislavskej opery - Andreu Čajovú, Kateřina Jalovcovú, Jaroslava Březinu i Martin Gurbaľa. Za dirigentský pult sa postaví šéfdirigent ŠFK Zbyněk Müller. Okrem Requiem sa Mozartova genialita zaskvie aj v jeho Te Deum laudamus, francúzsku eleganciu, nadhľad a vtip budú môcť poslucháči obdivovať v skladbe Sinfonietta Francisa Poulenca.

"Mozartovo Requiem je hudba, ktorej krása má silu osloviť skutočne každého. Mnohých práve toto dielo priviedlo k záľube v klasickej hudbe," povedala Kornucíková. Pozvaní sólisti podľa nej tiež prispejú k nevšednému umeleckému zážitku.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/