(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
ŠFK uvedie multimediálny projekt Ruža severu
@ Kultúra -> Koncerty     Feb 24 2009 - 07:43 GMT
(SITA) - Štátna filharmónia Košice (ŠFK) pripravila pre milovníkov umenia ďalší bonbónik v podobe multimediálneho projektu Severná ruža alebo Puškin vo filharmónii. Jedinečné predstavenie sa uskutoční v Dome umenia 26. februára o 19:00. „Projekt v sebe spája tri druhy umenia – hudbu, divadlo a film. Je to unikátna príležitosť zažiť Čajkovského hudbu Ročné obdobia, Puškinove verše v umeleckom prednese doplnené o film,“ uviedla dramaturgička ŠFK Mária Kornuciková.

„Puškinova poézia má neopísateľnú a neutíchajúcu silu. Úsmevná, hravá či ironická. Láskavá, drsná, milostná, trpká. Kritická, smutná, no pravdivá. Pravdivá veľká symfónia ľudskej – básnikovej duše. A k tomu veľkolepá a emóciami nabitá hudba Piotra I. Čajkovského, s nezameniteľným a jedinečným charakterom duše ruskej. Zotročili sme si čas a čas zotročuje nás. Puškin a hudba vám ponúkajú slobodu,“ povedal na margo projektu režisér Peter Cibula.

ŠFK Košice diriguje Gábor Horváth (Maďarsko), účinkujú Tatiana Poláková, Eva Cibulová-Ryšáková, Peter Cibula a Juraj Zetyák, kamera Ján Dobranský. Scenár a réžia Peter Cibula.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/