(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V meste prestalo podnikať 326 subjektov
@ Aktuálne -> Ekonomika a financie     Mar 23 2009 - 09:49 GMT
(SITA) – Od začiatku roka do 20. marca ukončilo v Košiciach podnikanie 326 podnikateľských subjektov na základe oznámenia. V tom istom období pozastavilo živnostenské oprávnenie 435 podnikateľských subjektov. Ako pre agentúru SITA povedala vedúca odboru živnostenského podnikania Obvodného úradu (ObÚ) v Košiciach Alena Vaisová, „samotní podnikatelia nemajú povinnosť uvádzať dôvody ukončenia podnikania príslušnému živnostenskému úradu. Po rozhovoroch s príslušnými radcami obvodného úradu môžeme ale povedať, že podnikatelia ukončujú resp. pozastavujú živnostenské oprávnenie z dôvodu finančnej krízy, teda pre nízke zisky, malý počet odberateľov, veľmi slabú predajnosť nepotravinárskeho a iného druhu tovarov, malý počet zákaziek," uviedla Vaisová.

V uvedenom období však ObÚ Košice zaevidoval 274 fyzických osôb a 120 právnických osôb, ktorým vzniklo právo k podnikaniu. Najmä fyzické soby z radov nezamestnaných využili podporné programy úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.

Obvodný úrad v Košiciach, odbor živnostenského podnikania, evidoval na území mesta ku koncu vlaňajška 28 885 podnikateľských subjektov s platným živnostenským oprávnením, z toho bolo 18 186 fyzických a 10 699 právnických osôb.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/