(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Scorpions darovali košickej Steel Aréne rockovú šou
@ Kultúra -> Koncerty     Apr 24 2009 - 04:39 GMT
(SITA) - Tretie výročie otvorenia košickej Steel Arény oslávilo východné Slovensko vo štvrtok večer rockovou šou legendárnej nemeckej skupiny Scorpions. Kapela na čele so zakladateľmi Klausom Meinem a Rudolfom Schenkerom sa postavila na pódium o 21:45. Dovtedy fanúšikov rozohrievali český spevák Petr Kolář so svojou skupinou, brazílsky hudobník André Matos a ako špeciálny hosť sa predstavila maďarská kapela Omega.


Približne pre sedemtisíc divákov odohrali Scorpions svoje najznámejšie hity, ale aj nové skladby. Celá Steel Aréna spievala piesne ako Wind Of Change, Still Loving You či Live is too short. Špeciálne v Košiciach predstavili hannoverskí rodáci novú zvukovú a svetelnú techniku s LED stenami. Dvojhodinový koncert Scorpions ukončili viacerými prídavkami, ktoré si vypýtalo nadšené publikum. Tohtoročné koncertné turné Scorpions odštartovali v apríli vo Francúzsku, v júni odohrajú niekoľko koncertov v Rusku, zatiaľ posledné vystúpenie majú naplánované v auguste vo Fínsku.
Najznámejšia nemecká skupina Scorpions vznikla v roku 1965 v Hannoveri. Založil ju vtedy ako 17-ročný Rudolf Schenker. Spevák a skladateľ Klaus Meine a Michael Schenker prešli do Schenkerovej kapely Scorpions na prelome rokov 1969 a 1970 z hannoverskej formácie Copernicus. Cestu k medzinárodnému úspechu si Scorpions otvorili debutovým albumom Lonesome Crow. Postupne dobyli Japonsko, Veľkú Britániu aj Ameriku. V roku 1984 si ako prvá a jediná nemecká hardrocková formácia zahrali tri razy po sebe v newyorskej Madison Square Garden. Vo východnom bloku sa predstavili v roku 1986 v Budapešti a o dva roky neskôr si podmanili vtedajší Sovietsky zväz. V Leningrade odohrali po sebe desať vypredaných koncertov. Rusov si získali natoľko, že v auguste 1989 vystúpili v rámci festivalu na moskovskom štadióne Lužniky po boku Ozzyho Osbourna, Bon Joviho či Cinderrely. Pocity z Moskvy Klaus Meine pretavil hneď v septembri do svetoznámeho hitu Wind Of Change, ktorý sa stal "soundtrackom pádu železnej opony, pádu komunizmu a ukončenia studenej vojny". Pieseň nahrali Scorpions aj v ruskej verzii, čím si získali prominentného fanúšika - Michaila Gorbačova, ktorý ich v roku 1991 privítal v Kremli. V roku 2006 Scorpions odohrali na najväčšom metalovom festivale na svete Wacken Open Air jedinečný 3,5-hodinový koncert, na ktorom im hosťovali bývalí členovia Herman Rarebell, Ulrich Roth a Michael Schenker. Po 35 rokoch od vydania prvého albumu nahrali Scorpions platňu Humanity Hour I.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/