(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
KOŠICE: Za zavreté materské školy budú fungovať náhradné
@ Aktuálne -> Školstvo     Jun 29 2009 - 06:38 GMT
KOŠICE 29. júna (SITA) – Cez letné prázdniny bude každá z 57 materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta v júli alebo auguste dočasne zavretá. Využívať sa bude systém náhradných škôlok. „Prevádzka bude minimálne na tri týždne prerušená z hygienických dôvodov. Hygienické dôvody zahŕňajú maľovanie a dezinfekciu priestorov a vybavenia,“ vysvetľuje vedúca oddelenia školstva košického magistrátu Helena Jeníková. Druhý dôvod je čerpanie dovoleniek zamestnancov MŠ.

Košická samospráva sa snaží vyjsť čo najviac v ústrety rodičom a prihliada na ich možnosti čerpania dovoleniek. Rodičia môžu cez prázdniny umiestniť dieťa do náhradnej materskej školy. Informácie o prevádzke MŠ v čase letných prázdnin vrátane možnosti umiestniť dieťa v náhradnej MŠ poskytli riaditelia všetkých 57 MŠ rodičom prostredníctvom oznamu na informačnej tabuli aj v osobnom kontakte s rodičmi. „Riaditeľky materských škôl sú povinné oboznámiť rodičov s termínom letných prázdnin a s alternatívami náhradných MŠ. O potrebe náhradnej MŠ vedú evidenciu. Náhradnej MŠ následne poskytnú zoznam detí s uvedením všetkých potrebných údajov o dieťati,“ dodáva Jeníková. Poplatky uhradí zákonný zástupca dieťaťa, ktoré bude navštevovať náhradnú materskú školu, na účet MŠ, ktorú dieťa navštevuje počas školského roka.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/