(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Na dolnom Hornáde a Toryse 2. stupeň povodňovej aktivity
@ Aktuálne -> Región     Nov 12 2009 - 03:14 GMT
KOŠICE 12. novembra (SITA) - V Košickom kraji sa v noci po výdatných dažďoch zhoršila povodňová situácia na dolnom toku rieky Torysa a dolnom toku rieky Hornád. Hladiny dosiahli druhý stupeň povodňovej aktivity. Podľa informácie z internetovej stránky Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) Torysa pri Košických Olšanoch dosiahla hodinu po polnoci 303 cm, teda druhý stupeň, a do rána do šiestej stúpla na 313 cm. Aj Hornád v úseku Ždaňa dosiahol druhý stupeň o jednej po polnoci (283 cm) a do šiestej stúpla hladina na 289 cm. V oboch úsekoch sa očakáva ďalší vzostup hladín.

Prvý stupeň povodňovej aktivity je na rieke Hornád v úseku Kysak, kde výšku hladiny ovplyvňuje vypúšťanie vôd z vodného diela Ružín. Hladina rieky Olšava v úseku Bohdanovce začala mierne klesať, no stále aj tu platí prvý stupeň povodňovej aktivity.

Ako dnes ráno informoval dôstojník operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Košice, zatiaľ ich obce v súvislosti s povodňovou situáciou nepožiadali o pomoc.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/