(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Kalamita: Košický primátor nevylúčil predåženie prázdnin
@ Aktuálne -> Školstvo     Feb 01 2010 - 11:19 GMT
Masívne víkendové sneženie donútilo včera primátora Košíc Františka Knapíka (KDH) vyhlásiť na zasadnutí krízového štábu druhý z troch stupňov kalamitnej situácie. Košičanov vyzval, aby zbytočne necestovali a na presun využívali mestskú hromadnú dopravu. Záľaha snehu zatiaľ nepriniesla vážnejšie zranenia.
KOŠICE. Množstvo snehu na verejných priestranstvách, cestách a chodníkoch. Takto to vyzeralo cez víkend v Košiciach. Sneženie začalo ešte v sobotu ráno, pokračovalo včera a snežiť má podľa prognóz aj v priebehu dnešného dňa. Za dva dni napadlo viac ako 40 centimetrov snehu.

„Prioritou je zabezpečenie zjazdnosti trás MHD a hlavných dopravných ťahov. Keď takto zaúraduje príroda, prináša to nutne so sebou aj isté obmedzenia. Prosíme preto Košičanov o toleranciu a trpezlivosť, aby jazdili veľmi opatrne, resp. aby v rámci možností nechali osobné autá na parkoviskách a použili MHD. Alebo ak nemusia nikam nevyhnutne cestovať, aby radšej ostali doma," uviedol primátor.

čítaj celý článok


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/