(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Aj Košice budú mať svoj klaster
@ Aktuálne -> Rôzne     Feb 26 2010 - 06:46 GMT
V meste Košice sa položili základy prvej mestskej organizácie destinačného manažmentu na Slovensku. Mesto Košice, ktoré v roku 2011 bude hostiť majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji a v roku 2013 bude Európskym hlavným mestom kultúry, chce koncepčne usmerňovať návštevnosť mesta. Súčasnou klientelou v našich hoteloch sú najmä obchodní cestujúci, radi by sme preto oslovili aj pobytových návštevníkov a zamerali sa na ponuku hostí z celej Európy počas „city breaks“.

Stretnutia sa zúčastnili najvýznamnejšie hotely a reštaurácie v meste, letisko Košice, Železnice slovenskej republiky, incomingové cestovné kancelárie, ktoré majú v ponuke mesto Košice, ako aj registrovaní sprievodcovia. Prejavili záujem podľa vzoru slovenských regiónov, založiť klaster cestovného ruchu, ktorý profesionálne zastreší marketing mesta smerom na turistu a bude manažérskou organizáciou cestovného ruchu v meste Košice. „Máme plán, aby takáto organizácia fungovala od júna 2010“, potvrdil Marek Kolarčík, riaditeľ magistrátu mesta Košice.

Členom novovznikajúceho klastra bude aj nezisková organizácia Košice 2013, n.o. Jedným z cieľov projektu Európskeho hlavného mesta kultúry 2013 je prispieť k zvýšeniu návštevnosti Košíc.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/