(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Vďaka Divadlu CASSIA prichádza do Košíc ďalšia muzikálová lahôdka!
@ Kultúra -> Divadlo     Mar 18 2010 - 12:55 GMT
Muzikál je žáner, ktorý má medzi košickými divákmi svojich nadšených fanúšikov. Nielen okruh skalných milovníkov, ale i nových priaznivcov si určite nájde titul, ktorý na východ Slovenska prichádza v dňoch 18.- 20.3.2010 priamo z domovskej scény pražského divadla Kalich. Romantický muzikál Jack Rozparovač pochádza z tvorivej dielne Vaša Patejdla - autora mnohých nezabudnuteľných hitov a je prísľubom chytľavých melódií, ale aj zaujímavého príbehu, opierajúceho sa o reálnu postavu z histórie. Na javisku sa v ňom odvíjajú dve podoby lásky. Tú prvú, sesterskú Jack Rozparovač osudovo rozdelil, tú druhú, mileneckú naopak táto postava spojila.

Príbeh o jednej z najzáhadnejších postáv v dejinách kriminalistiky ponúka neopakovateľnú atmosféru Londýna 19.storočia. Tá je podčiarknutá výpravným divadelným poňatím, za výdatnej podpory množstva hereckých hviezd. Ide o ďalší titul zo silnej rodiny pôvodných českých muzikálov. Vašo Patejdl sa v ňom realizoval v skvelej skladateľskej forme, o texty sa postaral Eduard Krečmar, libreto napísal Ivan Hejna a réžiu si vzal na starosť Petr Novotný. Na javisku žiari stálica Hana Zagorová, ale aj Leona Machálková, Henrich Šiška, Zdeněk Podhùrský, Richard Tesaøík a mnohí iní známi českí i slovenskí muzikáloví herci.
Predstavenie Jack Rozparovač, ktoré sa v Čechách s úspechom hrá od roku 2007, vám do Košíc prináša Divadlo CASSIA, ktoré pravidelne prezentuje nielen osvedčené muzikálové a činoherné tituly, ale zároveň sa aj aktívne podieľa na propagácii pôvodnej umeleckej tvorby. Po mnohých tituloch, ktoré Divadlo CASSIA v minulosti sprostredkovalo kultúry chtivým divákom, si rozhodne nenechajte ujsť ani Jacka Rozparovača, ktorý vás vtiahne do magickej sveta muzikálu, ponúkajúceho silný zážitok, na ktorý sa nezabúda.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/