(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Nový český muzikál ešte nie je naskúšaný, no divadlo CASSIA Košice už má termín slovenskej premiéry.
@ Kultúra -> Divadlo     May 31 2010 - 14:57 GMT
V marci tohto roku vtrhla vo veľkom štýle na obrazovky čekej televízie PRIMA castingová, zábavná show s názvom „Robin Hood - Cesta ku sláve“. Jej cieľom bolo nájsť, za pomoci hlasujúcich divákov, dve hlavné postavy pripravovaného muzikálu - Robina a Mariannu. Muzikál z pera osvedčenej dvojice autorov Ondøeja Soukupa a Gábiny Osvaldovej, ktorú poznáte z muzikálu Johanka z Arku, ponúka divákom lahôdku, ktorá vďaka tejto sledovanej show umožní pohľad „do zákulisia“ vzniku pôvodného, českého muzikálu. Hoci súťaž skončila len pred pár dňami a skúšky predstavenia ešte nezačali, už teraz je v divadle Kalich zarezervovaných viac, ako 10 000 vstupeniek!

Odbornú porotu v castingovej show tvorila nielen osvedčená dvojica autorov, ale aj riaditeľ divadla Kalich Michal Kocourek a režisér predstavenia Ján Ïurovčík. V súvislosti s Robinom Hoodom prebehla slovenskými médiami správa, že práve kvôli tomuto projektu nezasadol Ján Ïurovčík do 4 série Let´s Dance, ktorej priame prenosy boli vysielané v rovnakom čase, ako „Cesta ku sláve“. Pravdou ale ostáva, že pozícia choreografa a režiséra v novom českom projekte bola pre neho veľká výzva. Televízni diváci už vedia, ktorí dvaja finalisti získali hlavné úlohy. Z Jana Køíža a Mariny Bártovej sa vďaka víťazstvu hneď po skončení súťaže stali regulérni členovia divadla Kalich.

Nie je to tak dávno, kedy sa hviezdy z tohoto divadla predstavili v Košiciach s titulom „Jack Rozparovač“ od Vaša Patejdla. Vtedy sa lúčili so slovami „dovidenia opäť v Košiciach!“. Dnes už vieme, že príbeh zo Sherwoodskeho lesa, ktorý dostane v Prahe čoskoro svoju javiskovú podobu, vďaka Divadlu CASSIA dorazí do Košíc už v septembri, iba tri týždne po premiére v Prahe!


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/