(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Povodne utíchajú, v noci však zase evakuovali
@ Aktuálne -> Rôzne     Jun 07 2010 - 03:45 GMT
KOŠICE. V Košickom kraji sa povodňová situácia pomaly upokojuje a hladiny veľkých riek klesajú. Vyplýva to zo správy košického krajského krízového štábu a internetovej stránky SHMÚ. Na Hornáde od Kysaku až po Ždaňu je síce stále tretí stupeň povodňovej aktivity, no hladina na vodočte v Kysaku dnes o polnoci dosahovala 375 cm, kým v sobotu o polnoci kulminovala na 442 cm.
Pred polnocou rapídne klesla aj Torysa pri Košických Olšanoch, ktorej v hladina v priebehu 24 hodín spadla zo 628 o dva metre a už sa vrátila do svojho koryta.

Ondava pri Horovciach klesala od polnoci 6. júla od polnoci do polnoci siedmeho júla klesala zo 710 cm na 390 cm, teda na prvý stupeň. Momentálne najkritickejšia situácia je na riekach Latorica a Bodrog, kde platí tretí stupeň, no hladiny už prestali stúpať. Laborec pri Ižkovciach dosahuje druhý stupeň, čomu pomohlo otvorenie poldra Beša v nedeľu popoludní.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/