(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
art now - večer slovenského súčasného umenia 25.jún 2010 od 19.00 Kasárne Kulturpark
@ Kultúra -> Podujatia     Jun 25 2010 - 10:23 GMT
Projekt art now, večer súčasného umenia, nám predstaví to najkvalitnejšie a najaktuálnejšie zo slovenskej súčasnej umeleckej scény. Čaká nás špičková predajná výstava košických a bratislavských výtvarníkov, ktorí majú za sebou mnoho výstav v rámci Európy, no aj mimo nej, a ktorých kvalita sa vyrovná svetovému umeleckému štandardu. V rámci výstavy uvidíme maľby, kresby, printy, fotografie, inštalácie, objekty, sochy a video art.
Vystavujúci umelci: KNÍŽOVÁ, DOVIČÁKOVÁ, JONVILLE, BLAŽO, MEGYÉSI, KRÁLIK, SIRKA, VASILKO, ŽÁKOVÁ, ZELINKA, KALMUS, REPICKÝ, ELIÁŠ, VAN DALEN, KYŠA, PACÁK, FREŠO, SEDLÁČIKOVÁ, JANEČKOVÁ, FABIÁN, KVETAN, BARTH, DÚBRAVSKY, TÁLLOVÁ, KAPELOVÁ, CZINEGE.

Významným zahraničným hosťom bude známa francúzska umelkyňa Marta Jonville, ktorá okrem svojich extravagantných fotografií, nedávno predstavených v Paríži, naživo predvedie aj jednu zo svojich performance.

Súčasťou projektu art now budú aj dve celoslovenské premiéry. Prvou bude tanečný projekt, vytvorený výlučne pre tento večer, s názvom Carnival of loud unspoken words, v podaní bratislavského tanečného súboru Debris Company, ktorý si vydobyl významnú pozíciu nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Špecifikom súboru je netradičné prepojenie súčasných techník tanca a divadla s rôznymi výtvarnými, zvukovými a svetelnými prvkami.

Druhou premiérou večera bude elektronicko-akusticko-vokálny projekt troch mladých nadaných hudobníkov pjoni & stroon & kejsien, ktorí vo svojej tvorbe prepájajú súčasnú, elektronickú a vážnu hudbu. Do najmodernejších elektronických hudobných technológií zakomponujú aj operný spev a live hru na vibrafón, violončelo a bicie. Vizuálne spracovanie hudby pripravia známi slovenskí VJi betakaroten a chaosdroid.

Počas tohto netradičného večera, ktorým nás prevedie jeden z najžiadanejších slovenských moderátorov Bruno Ciberej, zažijeme aj veľa ďalších prekvapení, ako tanec na lyžiach, happening Michaely Knížovej, či diamantový prípitok.

Príďte a zažite spolu s nami netradičný večer plný kvalitného umenia, neopakovateľnej atmosféry a nových zážitkov, už 25. júna o 19.00 hod. v priestoroch košických Kasárni Kulturpark na Kukučinovej ulici.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/