(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Medzinárodný jazzový festival 2011
@ Kultúra -> Koncerty     Sep 26 2011 - 08:30 GMT


Košický Ges Klub sa po roku opäť zaplní priaznivcami jazzu, ktorí si od 29. septembra do 1. októbra 2011 nenechajú ujsť v poradí už sedemnáste pokračovanie Medzinárodného jazzového festivalu. Každoročný maratón kvalitnej jazzovej hudby si od roku 1995 získal poslucháčov rôznych vekových kategórií. Medzinárodný charakter festivalu podčiarkujú mnohí známi interpreti a zoskupenia rôznych krajín. K exkluzívnym hosťom XVII. Medzinárodného jazzového festivalu budú: Mrs. Columbo (HU), HDV Trio (AUT), Peter Lipa, P. M. Electric Quartet (PL), Dan Bárta a Robert Balzár Trio (ČR), Finally a Eric Marienthal (SK, USA).Program: 29. september (štvrtok) 19:00#CONT#Josef Vejvoda Trio (CZ) bolo založené v roku 1998 Jozefom Vejvodom (synom autora svetoznámej polky Škoda lásky), ktorý sa niekoľko rokov podiela ako špičkový bubeník na mnohých projektoch českej jazzovej scény. Bol členom legendárneho SHQ Karla Velebného a Jazz Celluly Laca Deciho. Kryštof Marek a Onďrej Štajnochr patria k hudobníkom nastupujúcej strednej generácie. Obaja sú členovia niekoľkých jazzových formácií, uplatňujúc sa aj v oblasti vážnej hudby a aj ako ątúdioví hráči. Trio vystupuje prevažne s vlastným repertoárom pochádzajúm od všetkých členov s konceptom ovplyvneným radou prvkov z oblasti jazzu aj klasickej hudby.

Jozef Vejvoda - bicie

Marek Kryštof - piano

Ondřej Štajnochr - kontrabas

Pianistka Julia Siedl pôsobila v posledných rokoch na rakúskej scéne jazzu a world music a prezentovala svoje pozoruhodné projekty. Dnes má svoje kvarteto, do ktorého prizvala troch top hudobníkov z Rakúska. Basista Uli Langthaler - jeden z najvyhládavanejších basistov v Rakúsku, bubeník Klemens Marktl - nielen vynikajúci hráč, ale aj skladateľ, saxafonista medzinárodného fomátu Herwig Gradischnig - 2-krát ocenený cenou Hansa Kollera. Hudba kvarteta je väčšinou tvorená z kompozícií Julii Siedl a je inšpirovaná celým spektrom štýlov jazzu. Rytmické a melodicky sofistikované moderné improvizácie vynikajúcich sólistov - to je Julia Siedl Quartet.

Julia Siedl - piano

Herwig Gradischnig - sax

Uli Langthaler - bass

Klemens Marktl - drums Peter Lipa je spevák, skladateľ, organizátor, moderátor, manažér jazzového diania. Jeho spev vychádza z bluesu, soulu i klasického mainstreamového idiómu. Je veľmi flexibilný, s výbornou štýlovou orientáciou, rozpätím siahajúcim od klasických jazzových štandardov a dixilendu cez latinsko-americký jazz, jazzový šansón a spirituál až po funky a rock.

Peter Lipa - spev

Peter Lipa ml. - klávesy

Michal Šimko - basgitara

Róbert Rist - bicie

Radovan Tariška - saxViac na http://port.sk/pls/fe/festival.festival_page?i_festival_id=1431&i_city_id=-1&i_county_id=-1


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/