(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Tri generácie sa stretnú pod „neónom“
@ Kultúra -> Divadlo     Mar 25 2014 - 09:33 GMT


Divadlo NEON prichádza po minuloročnej premiére na scénu Kasární/Kulturparku s reprízou tragikomickej komédie „Tri“, ktorú herci odohrajú 30. marca o 19:00. Autorkou scenára a zároveň režisérkou je Zuzana Dovičáková.Dej tragikomickej inscenácie sa odohráva v jednom dome, v troch časových obdobiach a jeho hlavnými hrdinkami sú tri ženy z jednej rodiny, z ktorých každá chce žiť život podľa vlastných pravidiel a túžob. Námet divadelnej hry, v ktorej nechýbajú miestami až absurdné situácie, má reálny základ. Mozaikovitý príbeh prababky, babky a vnučky nemá za cieľ presne zdokumentovať historické udalosti minulého a terajšieho storočia, ale skôr poskytnúť individuálny pohľad na vec prostredníctvom situačných výsekov zo života bežného a historicky „nepodstatného“ jedinca. Ideou inscenácie je pripomenutie známej skutočnosti, že žiť a prežiť nebolo a nie je jednoduché.

#CONT#

Premiéra je vyvrcholením projektu s názvom „Generácie spojené kultúrou“ a integruje mladý kolektív Divadla NEON s hercami v strednom a dôchodkovom veku. Za cieľ si kladie spojenie vekovo vzdialených skupín spoločnosti cez kultúrny projekt, a tým dosiahnuť lepšie vzájomné porozumenie medzi generáciami, a teda medzi hercami navzájom i voči tretej osobe (divákovi).Na divadelných doskách sa predstavia herci Daniela Badaničová, Marta Petrušová, Vladimír Varga, Dominika Výbochová, Jozef Ivan, Mária Packová, Helena Šoterová, Anna Benková, Daniel Vereb, Zuzana Vilimová a Petra Badaničová. Hudbu zložil Jozef Ivan a zaznie v podaní Folklórneho súboru Krasňanka.

Košické nezávislé divadlo NEON združuje mladých ľudí so záujmom o divadlo a film, ktorí ponúkajú nové formy vyjadrenia svojho odkazu, príjemnú alternatívu ku klasickým divadlám. Bolo založené v roku 2009 bez priestorov, prostriedkov, hercov, ale s veľkým nadšením a chuťou. Dnes ho tvoria traja režiséri a dvadsať hercov. Jeho repertoár sa stále rozširuje o predstavenia pre dospelých a deti a od začiatku roka hrá pravidelne dvakrát mesačne.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/