(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Policajné správy za 15.09. 2021
@ Aktuálne -> Polícia     Sep 17 2021 - 04:16 GMT

Oliver chcel byť majstrom, no s cudzím náradím


 


V nedeľu (12.9.) vo večerných hodinách vošiel neoprávnene do jedného z rodinných domov v košickej mestskej časti Juh 29-ročný muž, a z dielne domu si vzal rôzne stavebné náradie, a to búracie kladivo, vŕtacie a zbíjacie kladivo, sadu vrtákov a sekáčov. Pravdepodobne mu to však nestačilo, pretože hneď na druhý deň (13.9.) ráno sa do domu opäť vrátil, avšak po tom, čo opäť vošiel do dielne, vyrušil ho jeden z bývajúcich. Muž tak vzal nohy na plecia a z miesta rýchlo ušiel. Majiteľ domu škodu predbežne vyčíslil na viac ako 1.000 eur. 


 


Napriek tomu muž tento deň ešte za ukončený nepovažoval. Vybral sa teda „navštíviť“ iný z rodinných domov v tejto mestskej časti, kde po rozbití sklenenej výplne vošiel do domu, a ako „suveníry z návštevy“ si pobalil motorovú pílu, brúsku, príklepovú vŕtačku, 3 kufríky s náradím, sadu vykružovákov a iné pracovné náradie, a odložil si to na vedľajšom pozemku. Pri odchode ho však vyrušila prichádzajúca policajná hliadka, preto sa zo svojho „úlovku“ dlho netešil. Veci, ktoré mal pripravené vziať si, boli vrátené ich majiteľovi, a tak bola škoda spôsobená iba na dverách, a tú majiteľ vyčíslil na 50 eur. 


 


Kriminalistický technik obidve udalosti dôkladne zadokumentoval a po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach 29-ročného Olivera, ktorý sa v súčasnej dobe nachádza vo výkone trestu odňatia slobody za inú trestnú činnosť, obvinila z prečinu porušovania domovej slobody v súbehu s prečinom krádeže, a za prečin krádeže v štádiu pokusu. Za tieto skutky mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na jeden až 5 rokov.


 


#CONT#


 


 


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/