(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Čas kikiríkania Milky Zimkovej pri príležitosti otvorenia Divadielka Madrid
@ Kultúra -> Divadlo     Apr 29 2004 - 10:57 GMT
Pri príležitosti svojho otvorenia uvedie Divadielko Madrid - Európska umelecká spoločnosť, o.z. monodrámu Milky Zimkovej: Čas kikiríkania. Najúspešnejšiu monodrámu tejto herečky a spisovateľky, ktorú uviedla s obrovským úspechom aj v pražskej Poetickej vinárni Viola, si môžete pozrieť 5.5. v stredu o 20.00 hod. v priestoroch Divadielka Madrid – E.U.S., o.z. na
Vrátnej ul. č. 30
.

Vo štvrtok 6.5. o 20.00 hod. zasa môžete vidieť obnovenú premiéru hry Alexandra Palleschitza: Keď znenazdania vypnú prúd. Predstavenie Divadla poézie jedného herca je montážou z tvorby D. Heviera, J. Zambora, A. Ihana, G. Corsa a M. Doreviča. Je to príbeh muža, ktorý používa masku aby prežil vo svete plnom pretvárky a pokrytectva. Až keď znenazdania vypnú prúd a všade je ticho a tma, dokáže masku odložiť a byť úprimný... [program na celý mesiac]Vznik Divadielka Madrid – Európskej umeleckej spoločnosti, o.z. bol inšpirovaný Poetickou vinárňou Viola v Prahe, ktorá úspešne pôsobí už 41. sezónu a spája divadelných, ale i hudobných a výtvarných umelcov.

Divadielko Madrid je poetickou scénou – jedinou (svojho druhu) v Košiciach, ktorej cieľom je v útulnom, komornom prostredí divadielka uvádzať monodrámy, komorné divadelné hry svetových dramatikov, litrerárno – dramatické koláže, prednášať poéziu, uvádzať čítania z tvorby slovenských i zahraničných autorov, uvádzať predstavenia pre deti a vokálno-inštrumentálne koncerty. V divadielku účinkujú poprední košickí umelci i hostia z iných miest a krajín.

Súčasťou divadielka je aj Galéria Madrid – Európska umelecká spoločnosť, o.z., ktorej cieľom je prezentácia slovenských i zahraničných výtvarných umelcov. Galéria organizuje vernisáže a prednášky o výtvarnom umení.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/