(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Košická UPJŠ koordinuje multimediálny projekt Zaspievajme si spolu
@ Aktuálne -> Školstvo     Jul 06 2004 - 07:45 GMT
Košice 5. júla (TASR) - Spolu 322 piesní rôznych žánrov v trvaní takmer 14 hodín zozbierali v školskom roku 2003/2004 a nahrali na CD účastníci medzinárodného multimediálneho teleprojektu Zaspievajme si spolu - Let¤s Sing Together, ktorý koordinuje Centrum celoživotného vzdelávania (CCV) pri Prírodovedeckej fakulte košickej Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ).

Cieľom projektu je vzdelávanie učiteľov informatiky pútavou formou a zároveň podpora umeleckej tvorivosti žiakov a talentov, uviedla pre TASR vedúca CCV Slávka Blichová.

Do 6. ročníka podujatia sa zapojilo 40 základných a stredných škôl rôzneho zamerania z celého Slovenska, ale aj z Dánska, Fínska a Českej republiky. Spolupracovalo pritom 730 ľudí - z toho vyše 620 žiakov, 84 učiteľov a rodičia. CD Rom, ktorý vytvorili, ako aj informácie o projekte sú voľne prístupne na webovskej stránke www.lst.science.upjs.sk. Školy ho môžu využívať na hodinách hudobnej výchovy či ako ukážku v programe Infovek.

Iniciátorom zaujímavého nápadu boli vysokoškolskí pedagógovia z Ústavu informatiky UPJŠ, ktorí majú zároveň vzťah k hudbe. Pred samotným nahrávaním CD sa účastníci projektu schádzajú počas školského roka na tvorivých dielňach na ZŠ Užhorodská v Košiciach, kde sa oboznamujú s digitalizáciou a úpravou zvuku, tvorbou webovského dizajnu, digitálnym spracovaním obrazu, či animáciou.

Za šesť rokov existencie projektu Let¤s Sing Together sa podarilo vydať už deväť CD nosičov.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/